Pages

Friday, March 1, 2013

Lajmi i Fundit | lajme shqip | Lajmifundit: Romë, grabitësi tenton furgonin me paratë e bankës, vritet nga policia

Lajmi i Fundit | lajme shqip | Lajmifundit
Lajme, Lajmifundit, Lajmi i fundit, lajme shqip, shqiplajme
Romë, grabitësi tenton furgonin me paratë e bankës, vritet nga policia
Mar 1st 2013, 18:14

policia italiane eeeeNjë grabitës ka tentuar të vjedhë një furgon të blinduar që po transportonte paratë e një banke. Ai ka mbetur i vrarë nga shkëmbimi i zjarrit me forcat e policisë, ndërkohë që është plagosur dhe një agjent.
Ngjarja ka shkaktuar panik tek kalimtarët e shumtë dhe turistët që kanë nxituar të fshihen. Sipas të dhënave të para të policisë, viktima ishte një ish anëtar i Brigadave të Kuqe. Ai ishte liruar nga burgu në vitin 1998 pasi ishte dënuar për terrorizëm.
Ai ishte arrestuar sërish në vitin 2003 pëe një grabitje në Peruxha. Banda e përbërë nga tre persona ka sulmuar furgonin sapo ka mbërritur pranë Bankës popullore të Sondrios.

You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

0 comments:

Post a Comment