Pages

Friday, February 22, 2013

Lajmi i Fundit | lajme shqip | Lajmifundit: Vranë me thikë 25-vjecarin në 7 janar, arrestohen dy autorët e krimit në Berat

Lajmi i Fundit | lajme shqip | Lajmifundit
Lajme, Lajmifundit, Lajmi i fundit, lajme shqip, shqiplajme
Vranë me thikë 25-vjecarin në 7 janar, arrestohen dy autorët e krimit në Berat
Feb 22nd 2013, 18:03

beratiPolicia e Beratit, ka vënë në pranga dy persona të akzuuar për vrasje. Të dyshuarit janë vënë ne pranga në lidhje me vrasjen e një muaji me pare ne Berat, kur humbi jetën 25-vjeçari Elidon Zotka.
Policia tha se ndaj 31-vjeçarit Erion Eskiu dhe 21-vjeçarit Ervis Xherimeja u be ndalimi në zbatim të ekzekutimit të vendimeve penale të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Berat, e cila  ka vendosur masën e sigurisë "Arrest ne burg" për veprën penale të "Vrasjes me dashje të kryer në bashkëpunim".
Ngjarja ndodhi më 7 janar të këtij viti në lagjen "Dëshmorët e Kombit" në Berat, ku dy autorët në bashkëpunim me njëri-tjetrin dhe shtetasin Azbi Hyka, i cili aktualisht ndodhet në dhomat e paraburgimit Berat, kanë vrarë për motive të dobëta Elidon Zotken.

You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

0 comments:

Post a Comment