Pages

Monday, February 11, 2013

Lajmi i Fundit | lajme shqip | Lajmifundit: Igumenicë, bllokohen 160 kilogramë kanabis, dy në pranga

Lajmi i Fundit | lajme shqip | Lajmifundit
Lajme, Lajmifundit, Lajmi i fundit, lajme shqip, shqiplajme
Igumenicë, bllokohen 160 kilogramë kanabis, dy në pranga
Feb 11th 2013, 16:15

droge1Një sasi droge prej 160 kg kanabis është bllokuar në kufirin shqiptaro-grek ku sipas policisë, ndërsa janë arrestuar dy persona dhe janë shpallur në kërkim tre të tjerë.

Policia bëri me dije se lënda narkotike u kap në Sajadhe të Igumenicës, në kufi me Çifligun e Sarandës dhe dyshohet se ajo është transportuar me kafshë pune nga zona e gjelbër e fshatit Çiflik të Sarandës drejt shtetit grek.

Droga është kapur gjatë një kontrolli në një automjet me të cilin udhëtonin dy shtetas grekë 22 dhe 24 vjeç të cilët u arrestuan nga policia. 2 grekë dhe 1 shqiptar janë shpallur në kërkim.

You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

0 comments:

Post a Comment