Pages

Monday, February 25, 2013

Lajmi i Fundit | lajme shqip | Lajmifundit: Tri ligjet që bllokoi opozita, Berisha: Po mbledhim firmat për referendum

Lajmi i Fundit | lajme shqip | Lajmifundit
Lajme, Lajmifundit, Lajmi i fundit, lajme shqip, shqiplajme
Tri ligjet që bllokoi opozita, Berisha: Po mbledhim firmat për referendum
Feb 25th 2013, 17:29

saliberisha_facebookDeputetet firmosin per REFERENDUMIN per tre ligjet! Si mik i juaji ne Facebook, une do jem nje nga firmetaret.- ka shkruar kryeministri Sali Berisha në FB.

Te dashur miq! Ju falenderoj me shume mirenjohje per mbeshtetjen tuaj te fuqishme per miratimin me REFERENDUM te tre ligjeve qe kerkohen per statusin e vendit kandidat per Shqiperine nga BE dhe qe prej muajsh jane bllokuar nga z.Rama- theksoi Berisha.

Sipas tij, sot u vendos qe keto dite te dorezohet ne KQZ, me firmen e deputeteve tane, kerkesa per thirrjen e Referendumit per miratimin e tre ligjeve te bllokuara nga z.Rama. Ky eshte nje vendim historik, me te cilin qytetaret shqiptare do te faktojne mbeshtetjen e tyre plebishitare per integrimin e vendit ne BE. Ky vendim, eshte pergjigja me e merituar e sovranit ndaj murit te bllokimit te z.Rama dhe planeve te tij per te bojkotuar Parlamentin pas humbjes se zgjedhjeve te qershorit qe vjen, qendrim qe ai mbajti pas zgjedhjeve te vitit 2009.

Referendumi eshte pergjigja me e pershtatshme ndaj njeriut qe di vetem te bllokoje, vetem te bojkotoje. Shqiperia europiane eshte misioni yne. Ne do fitojme!- thekson Berisha.

You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

0 comments:

Post a Comment