Pages

Monday, February 18, 2013

Lajmi i Fundit | lajme shqip | Lajmifundit: Zv.ndihmës sekretari amerikan Philip Reeker këshillon Thaçin para takimit me Daçiçin

Lajmi i Fundit | lajme shqip | Lajmifundit
Lajme, Lajmifundit, Lajmi i fundit, lajme shqip, shqiplajme
Zv.ndihmës sekretari amerikan Philip Reeker këshillon Thaçin para takimit me Daçiçin
Feb 18th 2013, 17:06

reekerKryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka udhëtuar sot për
një vizitë zyrtare në Bruksel.

Gjatë qëndrimit në Bruksel, Kryeministri Thaçi do të zhvillojë takime
me Presidentin e Bashkimit Evropian, Herman Van Rompuy, me Presidentin
e Komisionit Evropian, Jose Manuel Durao Barroso, si dhe me
Përfaqësuesen e BE-së për Politikë të Jashtme, Baroneshën Catherine
Ashton.

Me ndërmjetësimin e Baroneshës Ashton do të zhvillohet takimi i radhës
mes Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi dhe
kryeministrit të Serbisë,

Ndërsa sonte, Kryeministri Thaçi do të takojë në një darkë pune
Zëvendës ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për Evropën Qendrore
dhe Jugore, Philip Reeker.

Në takimet me zyrtarët e lartë të BE-së dhe SHBA-ve, Kryeministri Thaçi do t’i prezantojë të arriturat e Kosovës në këto 5 vite pavarësi, si dhe përkushtimin e Qeverisë së Kosovës për integrimet europiane.

You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

0 comments:

Post a Comment