Pages

Friday, February 22, 2013

Lajmi i Fundit | lajme shqip | Lajmifundit: Pas Rusisë, meteorët fillojnë të bien në Letoni

Lajmi i Fundit | lajme shqip | Lajmifundit
Lajme, Lajmifundit, Lajmi i fundit, lajme shqip, shqiplajme
Pas Rusisë, meteorët fillojnë të bien në Letoni
Feb 22nd 2013, 17:37

meteorletoniPas ngjarjes së ndodhur në Rusi pak ditë më parë ku mëse 900 persona mbetën të lënduar nga rënia e papritur e meteorëve, autoritetet e Letonisë thuhet se po verifikojnë disa dëshmi në lidhje me një meteor që është parë mbrëmjen e djeshme në qiell.
Natën e enjte një meteor i madh u rrëzua në Gjirin e Rigës, njoftoi gazeta italiane La Republica. Ajo duke iu referuar burimeve ruse, tha se siç është raportuar se thërrmijat kanë ndotur disa zona të banuara të Letonisë dhe Finlandës fqinje.
Ekspertët kanë mbledhur dëshmitë e banorëve, dhe ata të gjithë duket të mbajnë versionin e njëjtë: një meteorit kishte shpërthyer në natën e kaluar. Ai ishte shoqëruar nga një dritë blu dhe një zhurmë me zë të lartë, duke lënë pas një gjurmë të zjarrtë.

You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

0 comments:

Post a Comment