Pages

Wednesday, February 27, 2013

Gazeta Tema: Regjisorin e shqyen peshkaqeni para qindra turistëve (FOTO)

Gazeta Tema
Gazete e perditshme shqiptare
Regjisorin e shqyen peshkaqeni para qindra turistëve (FOTO)
Feb 27th 2013, 18:55

Një regjisor dhe fitues i disa çmimeve është shqyer nga një peshkaqen i madh i bardhë, ndërkohë që po notonte në një plazh popullor në Zelandën e Re.

Adam Strange, 46 vjeç, u sulmua dhe u tërhoq nën ujë rreth 200 metra nga plazhi Muriwai, në orën 1:30, përpara qindra turistëve.

Mendohet se edhe tre peshkaqenë u afruan aty pas sulmit, ndërkohë që policia qëlloi më shumë se 20 herë nga varkat e shpëtimit dhe një helikopter, në një tentativë të dëshpëruar për të shpëtuar viktimën.

Peshkaqeni e lëshoi trupin e tij dhe polumbarët e gjetën atë pas 30 minutash.

Familja e babait të një fëmijë u trondit nga lajmi.

Një peshkatar tha se peshkaqeni ishte rreth 45 metra larg vendit ku ai po peshkonte.

Ai thotë se pa regjisorin duke luftuar për pak me peshkaqenin dhe i bënë atij thirrje që të afrohej pranë shkëmbinjve. Por pas pak panë vetëm kokën e tij mbi ujë dhe vunë re se kishte vdekur.

Peshkatari tha se nuk ka parë kurrë peshkaqen në këtë zonë, edhe pse ka tre vite që peshkon aty.

 

1

New Zealand Shark Attack

3

4

5

You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

0 comments:

Post a Comment