Pages

Thursday, December 20, 2012

Gazeta Panorama ONLINE: Drejt ishujve grekë, dallgët sjellin në Dhërmi skafin italian me 300 kg drogë

Gazeta Panorama ONLINE
Gazeta Panorama Versioni ONLINE, lajmet e fundit, lajmi i fundit
Drejt ishujve grekë, dallgët sjellin në Dhërmi skafin italian me 300 kg drogë
Dec 20th 2012, 11:38

VLORE- Rryma detare nxjerr në bregun e Dhërmiut një skaf të ngarkuar me 300 kg kanabis sativa. Policia e Vlorës bëri të ditur se ka dyshime se skafi ishte nisur nga Italia dhe kishte destinacion ishujt grekë. “Policia e Himarës ka konstatuar një mjet lundrues tip ‘Skaf’, i cili po lëvizte nga ujërat territoriale greke [...]

Burimi: http://www.panorama.com.al/2012/12/20/drejt-ishujve-greke-dallget-sjellin-ne-dhermi-skafin-italian-me-300-kg-droge/.

You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

Gazeta Panorama ONLINE: Plagosin me armë kambistin, maskat i marrin 5 mijë euro

Gazeta Panorama ONLINE
Gazeta Panorama Versioni ONLINE, lajmet e fundit, lajmi i fundit
Plagosin me armë kambistin, maskat i marrin 5 mijë euro
Dec 20th 2012, 11:39

Persona të maskuar dhe me armë qëllojnë dhe më pas grabisin kambistin 50-vjeçar, Xhemal Liçi. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e së mërkurës në një nga rrugicat e lagjes “Kala” të qytetit të Elbasanit, ku kambisti kishte dalë si çdo ditë për të shkuar në dyqanin e tij. Mësohet se katër persona të maskuar dhe me [...]

Burimi: http://www.panorama.com.al/2012/12/20/plagosin-me-arme-kambistin-maskat-i-marrin-5-mije-euro/.

You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

Gazeta Panorama ONLINE: Infarkti, vdes 50-vjeçari duke pirë kafe

Gazeta Panorama ONLINE
Gazeta Panorama Versioni ONLINE, lajmet e fundit, lajmi i fundit
Infarkti, vdes 50-vjeçari duke pirë kafe
Dec 20th 2012, 11:36

TIRANE – Një 50-vjeçar humbi jetën mesditën e djeshme, kur po qëndronte ulur duke pirë kafe në një lokal pranë ish-parkut “Rinia” në Tiranë. Pak minuta pasi kamerieri i kishte sjellë porosinë dhe kishte kthyer dy herë filxhanin, klientit Gani Hoxha i është përplasur koka mbi tavolinë, në verandën e lokalit, duke shkaktuar panik te [...]

Burimi: http://www.panorama.com.al/2012/12/20/infarkti-vdes-50-vjecari-duke-pire-kafe/.

You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

Gazeta Panorama ONLINE: Në biçikletë, pa duar!

Gazeta Panorama ONLINE
Gazeta Panorama Versioni ONLINE, lajmet e fundit, lajmi i fundit
Në biçikletë, pa duar!
Dec 20th 2012, 11:31
You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

Gazeta Panorama ONLINE: “Ekonomia e transparencës”

Gazeta Panorama ONLINE
Gazeta Panorama Versioni ONLINE, lajmet e fundit, lajmi i fundit
"Ekonomia e transparencës"
Dec 20th 2012, 11:31

VALBONA ZENELI Transparenca dhe qeverisja e hapur janë përbërës kyç për të ndërtuar llogaridhënie dhe besim, të nevojshëm për funksionimin e ekonomisë së tregut dhe demokracisë e shtetit ligjor. Vitet e fundit liderë botërorë me mbështetjen e fortë  të OECD-së, kanë fuqizuar përpjekjet e tyre për të promovuar transparencën në qeverisje, luftën kundër korrupsionit, për [...]

Burimi: http://www.panorama.com.al/2012/12/20/ekonomia-e-transparences/.

You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

Gazeta Panorama ONLINE: Përse e përkrah rezoluten çame të 10 dhjetorit 2012

Gazeta Panorama ONLINE
Gazeta Panorama Versioni ONLINE, lajmet e fundit, lajmi i fundit
Përse e përkrah rezoluten çame të 10 dhjetorit 2012
Dec 20th 2012, 11:32

SAMI REPISHTI Në historinë e çdo kombi ka momente vendimtare kur nevojet ekzistenciale të ditës kërkojnë mobilizimin e kurajës sonë civile, qoftë atë individuale të qytetarit, qofte atë kolektive të kombit mbar.  Unë jam i bindun se përkrahja e rezolutes çame të 10 dhjetorit 212, drejtue Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, ashtë nji sfidë e [...]

Burimi: http://www.panorama.com.al/2012/12/20/perse-e-perkrah-rezoluten-came-te-10-dhjetorit-2012/.

You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

Gazeta Panorama ONLINE: Dëshmitari: Pashë si u vra i riu me thikë në autobus

Gazeta Panorama ONLINE
Gazeta Panorama Versioni ONLINE, lajmet e fundit, lajmi i fundit
Dëshmitari: Pashë si u vra i riu me thikë në autobus
Dec 20th 2012, 11:36

Një goditje me shapkë në fund të autobusit të linjës Kamzë-Tiranë ka qenë shkak i vrasjes me thikë të 20-vjeçarit Napolon Mustafa. I riu gjeti vdekjen më 16 shtator 2012, rreth orës 17:40, pak çaste pasi kishte zbritur nga autobusi, ku mes viktimës dhe autorit të vrasjes kishte nisur një konflikt banal. Prokuroria e Tiranës [...]

Burimi: http://www.panorama.com.al/2012/12/20/deshmitari-pashe-si-u-vra-i-riu-me-thike-ne-autobus/.

You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

Gazeta Panorama ONLINE: Hetuesi i Sigurimit: Mehmetin e helmuan, pastaj e ekzekutuan

Gazeta Panorama ONLINE
Gazeta Panorama Versioni ONLINE, lajmet e fundit, lajmi i fundit
Hetuesi i Sigurimit: Mehmetin e helmuan, pastaj e ekzekutuan
Dec 20th 2012, 11:49

Flet Kristofor Mërtiro, ish-oficer i lartë i Sigurimit të Shtetit. "Llambi Ziçishti ishte i pari që kundërshtoi idenë zyrtare për vetëvrasjen e kryeministrit" "Gotën me lëngun dyshues e çuan në Arkivin e Shtetit" Asnjëherë nuk u bë analiza e përmbajtjes së lëngut të saj. (vijon nga numri i kaluar): http://www.panorama.com.al/2012/12/19/kombinacioni-sekret-me-gruan-e-djalit-te-mehmet-shehut/ Tragjedia e mbrëmjes së 17 [...]

Burimi: http://www.panorama.com.al/2012/12/20/hetuesi-i-sigurimit-mehmetin-e-helmuan-pastaj-e-ekzekutuan/.

You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

Lajmet e Shqiperia.com - Artikujt e fundit: Champions League! Short fatal Milan-Barcelona dhe Real Madrid-Mancester Junajtid. Ja 8 ciftet

Lajmet e Shqiperia.com - Artikujt e fundit
lajmet e fundit
Champions League! Short fatal Milan-Barcelona dhe Real Madrid-Mancester Junajtid. Ja 8 ciftet
Dec 20th 2012, 11:35

Eshte hedhur ne Nion te Zvicres shorti per fazen e 1/8-ave te Champions League. Skuadrat e kualifikuara ishin ndare ne dy vazo ku ne vazon e pare ishin skuadrat qe e perfunduan fazen e grupeve ne vendin e pare ndersa ne vazon e dyta ekipet qe u renditen te dytat. Shorti nuk lejonte qe te perplaseshin dy skuadra qe e perfunduan grupin ne vendin e pare apo te dyte nuk lejohej perpasja mes skuadrave qe kishin qene me pare ne te njejtin grup dhe nuk lejohej perplasja mes skuadrave te te njejtit shtet.Ja edhe 8 ciftet e fazes se 1/8-aveGallatasaraj - Shalke 04Selltik - JuventusArsenal - Bajern MynihShaktar Donjeck - Borusia DortmundMilan-BarcelonaReal Madrid - Mancester JunajtidValencia - Paris SGPorto - Malaga

You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

Kosova - Bota Sot: Përplasje pozitë-opozitë për platformën e Serbisë

Kosova - Bota Sot
Bota Sot e perditshmja kosovare edhe online
Përplasje pozitë-opozitë për platformën e Serbisë
Dec 20th 2012, 09:52

Pika e rendit të ditës për deklarime të lira, është shndërruar në debat në Kuvendin e Kosovës lidhur me të ashtuquajturën platformë të Serbisë për zgjidhjen e çështjes së veriut të Kosovës, dhe për qëndrimin e Qeverisë së Kosovës karshi këtyre zhvillimeve. Nga ana tjetër, kryeministri Hashim Thaçi kërkoi nga ligjvënësit që mos të vihen në lajthitje nga idetë e Serbisë që nuk janë asnjë risi, por janë ide të vjetra karshi shqiptarëve që nuk do të zbatohet asnjëherë në Kosovë POSTUAR 11:36 / 20.12.2012Deklaratat e kryeministrit të Kosovës Hashim Thaçi për platformën antievropiane të Serbisë, u kritikuan nga deputeti i LDK-së, Skënder Hyseni. Ai...

Media files:
medium_kuvendi-ks1355997133.jpg (image/jpeg)
You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

Kosova - Bota Sot: Vazhdon marrja në pyetje e Natali Velijajt

Kosova - Bota Sot
Bota Sot e perditshmja kosovare edhe online
Vazhdon marrja në pyetje e Natali Velijajt
Dec 20th 2012, 10:03

Në Prokurorinë Speciale të EULEX-it vazhdon edhe sot procesi i marrjes së dëshmive nga shtetasja gjermane Natali Velija. Ajo i ka dhënë prokurorisë emrat e zyrtarëve të Ministrisë së Punëve të Brendshme, të cilëve ajo pretendon se u ka ryshfet.Avokati i saj, Tomë Gashi, ka thënë se emrat e zyrtarëve të MPB-së, do të jenë konfidencial, pasi që prokurori i rastit e ka kërkuar një gjë të tillë....

Media files:
medium_natali1355997811.jpg (image/jpeg)
You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

Gazeta Tema: 250 azilantë në 6 muaj në Francë (nga vendlindja e kryeministrit)

Gazeta Tema
Gazete e perditshme shqiptare
250 azilantë në 6 muaj në Francë (nga vendlindja e kryeministrit)
Dec 20th 2012, 10:31

tropojeNjë nga qytetet shqiptare me numrin më të lartë të atyre që po kerkojne azil në BE, argument ky që ka nervozuar Brukselin deri në pikën që po tenton rivendosjen e regjimit të vizave, është vendlindja e kryeministrit Berisha. Dhe për ironi të fatit preferenca për azil në rastin e Tropojës është Franca.

“Tropojanët po emigrojnë masivisht drejt Francës. Të paktën 50 familje nga Tropoja janë vendosur në Francë që prej qershorit të këtij viti, me statusin e azilantit. Papunësia dhe vështirësitë ekonomike i kanë detyruar të paktën 250 banorë të Tropojës të aplikojnë si azilantë në Francë. Që nga qershori, shumë prej tropojanëve kanë rezultuar me fat në aplikimin e bërë për emigrim drejt Francës, po kohët e fundit, banorët shprehen se fluksi i të emigruarve ka rënë disi, kjo për arsye që ata nuk dinë t'i shpjegojnë. Gjithsesi, ata që ia kanë dalë të largohen  i kanë informuar familjarët se në provincat franceze ku janë vendosur kanë gjetur përkrahjen e shtetit, si në aspektin ekonomik, ashtu edhe atë social” – raporton e përditshmja DITA.

http://respublica.al/artikuj/2012/12/20/250-azilante-ne-6-muaj-ne-france-nga-vendlindja-e-kryeministrit

You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

Gazeta Tema: LAJM I FUNDIT/ Champions, superpërballje Milan-Barcelona dhe Real-Man. Junaited

Gazeta Tema
Gazete e perditshme shqiptare
LAJM I FUNDIT/ Champions, superpërballje Milan-Barcelona dhe Real-Man. Junaited
Dec 20th 2012, 10:50

champsleagueShorti i hedhur sot paradite në Nion të Zvicrës për Ligën e Kampioneve ka dhuruar përballje spektakolare, ku bie në sy mbi të gjitha çifti Milan Barcelona dhe Real Madrid-Mançester Junaited.

Shorti ka caktuar edhe çifte të tjera interesante, si Bajern-Arsenal, Shaktar-Dortmund, Valencia-PSG dhe Malaga-Porto. Nga ky short mund të buzëqeshin bardhezinjtë e Juventusit, që kanë peshkuar Sëlltikun.

Çiftet e dala nga shorti:

Gallatasarai-Shalke

Sëlltik-Juventus

Arsenal-Bajern

Shaktar-Dortmund

Milan-Barcelona

Real Madrid-Mançester junaited

Valencia-PSG

Porto-Malaga

You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

Gazeta Tema: Misteret e pazbardhura të vdekjes së Mehmet Shehut

Gazeta Tema
Gazete e perditshme shqiptare
Misteret e pazbardhura të vdekjes së Mehmet Shehut
Dec 20th 2012, 10:29

mehmetTragjedia e mbrëmjes së 17 dhjetorit të 1981 në vilën e kryeministrit komunist Mehmet Shehu nuk është zbardhur asnjëherë. Dilema nese e vranë  apo vrau  veten ende mbetet një mjegullnajë.

Ish-ofeceri i Sigurimit të Shtetit, Kristofor Martiro, sjell edhe njëherë në vëmendje ngjarjen, duke treguar se ajo që ju bërëi më shumë përshtypje në morinë e sendeve në dhomën e Mehmet Shehut, ishte një radio, por u provua që ishte një radio marrëse dhe nuk kryente asnjë proces tjetër.

"Pikërisht te prania e saj e merr shtysën legjenda e Hoxhës, sipas të cilës, Shehu, në mënyrë permanente, komunikonte me nja radio marrëse-dhënëse me agjenturat e huaja. Fillimisht Enveri ishte informuar për ekzistencën e saj nga Hekuran Isai, dhe kjo i kishte mjaftuar  për të dalë te qasja e tij"-pohon Martiro.

Ndërsa përsa i përket vrasjes apo vetëvrasjes, Martiro sjell në vëmendje kundërshtimet për vrsionin zyrtar të vetëvrasjes.

"I pari që e kundërshtoi versionin zyrtar për vetëvrasjen e Mehmetit ishte Llambi Ziçishti, asokohe ministër i Shëndetësisë. I pranishëm në vendngjarje që në momentet e para, ai ishte shprehur se kryeministrin  e kishin vrarë. Këtë e kishte konsumuar  së pari me grupin e ekspertëve që kqyrnin kufomën, pastaj  me rrethin e miqve dhe shokëve të besuar. Ky opinion i Ziçishtit pavarësisht se më vonë e tërhoqi nga presionet në qeli,më vuri në një lloj tundimi sa njërëzor, aq edhe profesional. Megjithatë, për rrethanat delikate ku punoja, nuk mund të shprehja as dyshimin më të vogël për atë që ishte saktësuar zyrtarisht"-tregon Martiro.

Martiro tregon se gjatë procesit të hetimeve, si ai, edhe grupi, kanë konstatuar  prova të besueshme se kryeministrin e kishin vrarë.

"Këtë për mua nuk e luan topi, pavarësisht alibive të shumta që janë hedhur në treg gjatë kësaj periudhe".

Sipas tij këtë e konfirmojnë: "Pamja e trupit të Shehut e shtrirë në krevat me syze, mbuluar me batanije deri në fyt, me duar të mbledhura mbi gjoks, me pistoletë mbi krahun  e djathtë, nuk të afron kurrë në një situatë vetëflijimi. Nga përvoj ime, sasia e paktë e gjakut që pashë kur zbulova mbulesën e krevatit, më bindi edhe më shumë për idenë e një vrasje. Shumë vite më parë kur isha në Degën e Brendshme të Korçës, pata rastin të drejtoja grupin e ekspertëve  që kqyrën trupin e kryetrit të Komitetit Ekzekutiv, Zenun Shahollari, që kishte vrarë veten. Gjithçka në zyrën e tij ishte mbuluar me gjak. Në rastine Shehut binte në sy vetëm një njollë gjaku. Po kështu, mënyra se si ishte regjistruar  në akt-ekspertizë rruga që kishte përshkruar plumbi, të lë të kuptosh se kemi të bëjmë me manipulim të provave reale"-deklaro Martiro për gazetën "Panorama".

Gjithashtu, argumente të forta për vrasjen sipas tij  janë edhe mosbërja e autopsisë dhe rivarrimi i kufomës së Shehut në rrethana misterioze. Sipas tij, edhe gota me çaj e gjetur mbi komedinë është ende sot e paekzaminuar në Arkivin e Shtetit, dhe një pistë e fortë për denatyrimin e ngjarjes është zhdukja e infermieres pa lënë gjurmë në vilën e kryeministrit.

You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

Gazeta Tema: Mesi më i miri… por jo për argjentinasit

Gazeta Tema
Gazete e perditshme shqiptare
Mesi më i miri… por jo për argjentinasit
Dec 20th 2012, 10:47

mesiLionel Mesi mund të ketë thyer rekorde të panumërta në vitin 2012 dhe të jetë kandidat kryesor për "Topin e Artë" numër 4, por gazetarët në vendlindjen e tij nuk mendojnë se ai është sportisti më i mirë argjentinas, të paktën për këtë vit kalendarik.

Futbollisti është renditur vetëm i treti në anketën e përvitshme të organizuar nga shoqata e gazetarëve në Argjentinë, ndërsa vendin e parë e dhe trofeun "Olimpia de Oro" e mori boksieri Serxho Martinez, i cili mban titullin botor ËBC pas suksesit që arriti kundër meksikanit Hulio Cesar Çavez Xhunior

Vendi i dytë i shkoi mjeshtrit të taekuondo, Sebastian Krimaniç, i cili arriti të merrte medaljen e artë në Londër 2012, e vetmja për Argjentinën. Si rrjedhojë, Mesi duhet të kënaqet me vendin e tretë në këtë renditje, edhe pse një vit më parë ishte ai fituesi i trofeut.

Vetë Martinez ka qenë shumë i çuditur me fitoren e këtij trofeu simbolik. "Ky është një nder shumë i madh, të fitoj këtë trofe duke konkurruar me atletë të jashtëzakonshëm si Sebastian Krismaniç dhe Leo Mesi", ishin fjalët e tij në momentin kur iu dorëzua trofeu.

You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

Gazeta Tema: Berisha: Buxheti, tmerri i humbjes së opozitës në qershor

Gazeta Tema
Gazete e perditshme shqiptare
Berisha: Buxheti, tmerri i humbjes së opozitës në qershor
Dec 20th 2012, 10:45

dokuKryeministri Berisha, ndërsa ka folur në Kuvend për buxhetin e vitit të ardhshëm, është shprehur se opozita është e tmerruar nga ky buxhet, pasi ai është makthi i humbjes së saj në qershor.

"Opozita i ka shndërruar seancat plenare në një shoë tragjik për veten e saj, sepse ajo ka parë te ky buxhet gjigand tmerrin e vërtetë të qershorit. Sepse çdo mirësi e transkriptuar në forma të ndryshme, opozita e sheh në votë kundër saj, në mankthin e shterpësisë të alternatives, ose alternativë të bazuar kryekëput mbi mashtrimin. Opozita dëshmon se ka interesa më të mëdha dhe kjo meriton të quhet akcizë-opozita. Kjo është e vetmja opozitë që propozon ndryshimin e akcizës, e cila ka në themel krijimin e vendeve të punës dhe luftës kundër kontrabandës" tha Berisha.

Në replikë me kryeministrin Berisha, kreu i grupit të PS-së, Gramoz Ruçi, theksoi se opozita nuk e votoi buxhetin e 2013-ës, pasi sipas saj, ai nuk e ndihmon rimëkëmbjen e ekonomisë.

"Opozita nuk e votoi buxhetin se ai nuk ndihmon rimëkëmbjen e ekonomosë, pasi rritja e saj ka ndaluar dhe këtë nuk e thotë opozita, por FMN-ja dhe BB-ja   dhe kryeministri duhet t'i përgjigjet FMN-së dhe Bankës Botërore. Ky buxhet nuk ndikon në zbutjen e efekteve të krizës dhe nuk ka politika të reja fiskale.  Ky buxhet shoqërohet më rritje të buxhetit dhe jo me ulje të buxhetit. Ky buxhet nuk zbut varfërinë, po përkundrazi e rrit atë, nuk e ul papunësinë, por e rrit më shumë atë. Ky buxhet s`bën asnjë përpjekje për të përmriësuar sitemin e rrënuar elektroenergjitik" tha Ruçi.

You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

Gazeta Tema: Irina, një “Santa Claus” e nxehtë (FOTO)

Gazeta Tema
Gazete e perditshme shqiptare
Irina, një "Santa Claus" e nxehtë (FOTO)
Dec 20th 2012, 11:11

Kristiano Ronaldo duhet të kalojë një Krishtlindje vërtet të lumtur me Irina Shayk, e cila ka treguar se mund të jetë mjaft e nxehtë, edhe e veshur si Santa Claus. Modelja e njohur ruse ka pozuar e veshur me të kuqe dhe me një kapele në kokë, duke treguar gjithë hiret e saj.

Ndërsa një ditë më parë ajo u fotografua rrugëve të Nju Jorkut, larg të dashurit të saj, që për momentin ndodhet ende në Madrid.

irina

Bundled up: Irina was seen wrapped up warm in New York on WednesdayBundled up: Irina was seen wrapped up warm in New York on Wednesday

Loved up: Irina is in a long-term relationship with Real Madrid footballer Cristina Ronaldo

You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

Gazeta Panorama ONLINE: “Fundviti, çmime speciale për klientët e British Airways”

Gazeta Panorama ONLINE
Gazeta Panorama Versioni ONLINE, lajmet e fundit, lajmi i fundit
"Fundviti, çmime speciale për klientët e British Airways"
Dec 20th 2012, 10:54

Flet menaxherja komerciale për Shqipërinë dhe Kosovën, Anisa Hamzaraj. Fundviti është konceptuar me çmime speciale dhe destinacione joshëse për klientët e British Airways.  Në një intervistë për gazetën, menaxherja komerciale e kompanisë për Shqipërinë dhe Kosovën, Anisa Hamzaraj, jep edhe detajet e "surprizave" që kompania rezervon me rastin e festave.  Por nuk mbyllet me kaq. [...]

Burimi: http://www.panorama.com.al/2012/12/20/fundviti-cmime-speciale-per-klientet-e-british-airways/.

You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

Gazeta Panorama ONLINE: Dekori festiv: Tirana, e ndriçuar nga 3.3 milionë drita

Gazeta Panorama ONLINE
Gazeta Panorama Versioni ONLINE, lajmet e fundit, lajmi i fundit
Dekori festiv: Tirana, e ndriçuar nga 3.3 milionë drita
Dec 20th 2012, 10:22

Atmosfera festive tashmë ndihet në çdo skaj të Tiranës. Janë rreth 3.3 milionë drita që përbëjnë dekorin shumëngjyrësh të kryeqytetit shqiptar, në prag të festave të fundvitit. Pema e madhe e vendosur në sheshin "Skënderbej" por edhe dekori i vendosur në rrugë të ndryshme të qytetit kanë sjellë një atmosferë të veçantë festive për çdo [...]

Burimi: http://www.panorama.com.al/2012/12/20/dekori-festiv-tirana-e-ndricuar-nga-3-3-milione-drita/.

You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

Gazeta Panorama ONLINE: Ruçi: Buxheti nuk rimëkëmb ekonominë. Ja pse nuk e votuam

Gazeta Panorama ONLINE
Gazeta Panorama Versioni ONLINE, lajmet e fundit, lajmi i fundit
Ruçi: Buxheti nuk rimëkëmb ekonominë. Ja pse nuk e votuam
Dec 20th 2012, 10:50

TIRANE- Kreu i grupit parlamentar të PS, Gramoz Ruci ka dhene nje sere argumentesh pse opozita nuk e votoi buxhetin, qe sipas tij, jo nuk u sjelle asnje perfitim shqiptareve, perkundrazi rrenon me shume ekonomine dhe e zhyt vendin ne borxhe. Duke reaguar pas fjales se Berishes dhe akzuave te tij ndaj opozites, Ruci ka [...]

Burimi: http://www.panorama.com.al/2012/12/20/ruci-buxheti-nuk-rimekemb-ekonomine-ja-pse-nuk-e-votuam/.

You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

Gazeta Panorama ONLINE: Pukë, shembet tavani i galerisë, humb jetën minatori 20-vjeçar

Gazeta Panorama ONLINE
Gazeta Panorama Versioni ONLINE, lajmet e fundit, lajmi i fundit
Pukë, shembet tavani i galerisë, humb jetën minatori 20-vjeçar
Dec 20th 2012, 10:34

PUKE – Vdes minatori gjatë turnit të tretë në një minierë në rrethin e Pukës. Një 20-vjeçar ka humbur jetën në orët e para të ditës së djeshme, në minierën e Lakut, në fshatin Lumbardh të komunës Qafë-Mali. Viktima është 20-vjeçari Elton Gjeta, i cili ka gjetur vdekjen teksa punonte në turnin e natës. Të [...]

Burimi: http://www.panorama.com.al/2012/12/20/puke-shembet-tavani-i-galerise-humb-jeten-minatori-20-vjecar/.

You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

Gazeta Panorama ONLINE: Fondi i ekselencës 150 milionë, ja kush përfiton

Gazeta Panorama ONLINE
Gazeta Panorama Versioni ONLINE, lajmet e fundit, lajmi i fundit
Fondi i ekselencës 150 milionë, ja kush përfiton
Dec 20th 2012, 10:23

Plot 150 milionë lekë do të akordohen nga qeveria në mbështetje të studentëve të shkëlqyer dhe shkencëtarëve të rinj. Ky fond do të përdoret nga Ministria e Arsimit për bursa të posaçme për studentët që ndjekin studimet "Bachelor", "Master" ose të doktoratës në një nga 15 universitetet më të mira të botës. Në vendimin e [...]

Burimi: http://www.panorama.com.al/2012/12/20/fondi-i-ekselences-150-milione-ja-kush-perfiton/.

You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

Gazeta Panorama ONLINE: Aborti selektiv, Shqipëria ia kalon Kosovës për meshkujt

Gazeta Panorama ONLINE
Gazeta Panorama Versioni ONLINE, lajmet e fundit, lajmi i fundit
Aborti selektiv, Shqipëria ia kalon Kosovës për meshkujt
Dec 20th 2012, 10:25

Nëse lindjet e djemve në Shqipëri vijojnë me ritmet aktuale, vendi pas 20 vjetësh do të ketë krizë të martesave dhe emigracion të shtuar.  Raporti femra-meshkuj do të përmbyset aq sa për të krijuar probleme të forta sociale. Në këtë konkluzion kanë arritur demografët pas studimit të kryer në lidhje me raportin  e paekuilibruar në [...]

Burimi: http://www.panorama.com.al/2012/12/20/aborti-selektiv-shqiperia-ia-kalon-kosoves-per-meshkujt/.

You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

Gazeta Panorama ONLINE: Berisha, opozitës: Megamakineri mashtrimesh. Mbani peng statusin për karrigen e Ramës

Gazeta Panorama ONLINE
Gazeta Panorama Versioni ONLINE, lajmet e fundit, lajmi i fundit
Berisha, opozitës: Megamakineri mashtrimesh. Mbani peng statusin për karrigen e Ramës
Dec 20th 2012, 10:24

TIRANË- Kreu i qeverisë, Sali Berisha, duke i kujtuar opozitës se nuk ka votuar për buxhetin se nuk do zhvillimin e vendit dhe të qytetarëve të saj e ka akuzuar atë se është shndërruar në një megamakineri mashtrimesh që ua servirin përditë shqiptarëve. Ai i ka bere apel opozites te votoje ligjet per statusin, duke [...]

Burimi: http://www.panorama.com.al/2012/12/20/berisha-opozites-jeni-bere-megamakineri-mashtrimesh-nga-kjo-u-vjen-disfata/.

You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

Gazeta Panorama ONLINE: Mat, lirohen nga arresti dy kryetarë komunash

Gazeta Panorama ONLINE
Gazeta Panorama Versioni ONLINE, lajmet e fundit, lajmi i fundit
Mat, lirohen nga arresti dy kryetarë komunash
Dec 20th 2012, 10:26

MAT – Është rikthyer konflikti Gjykatë-Prokurori në rrethin e Matit, pas lirimit nga burgu të kryetarit të komunës Xibër, Lutfi Ceka dhe heqjen e arrestit të shtëpisë për kryetarin e komunës Gurrë, Mustafa Celami. Këto masa vijnë po nga ai gjyqtar që pati vendosur "arrest me burg pa afat" për këta drejtues lokalë. Ceka dhe [...]

Burimi: http://www.panorama.com.al/2012/12/20/mat-lirohen-nga-arresti-dy-kryetare-komunash/.

You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

Gazeta Panorama ONLINE: SHBA, bum shitjesh i çantave antiplumb

Gazeta Panorama ONLINE
Gazeta Panorama Versioni ONLINE, lajmet e fundit, lajmi i fundit
SHBA, bum shitjesh i çantave antiplumb
Dec 20th 2012, 10:56

Hetimet për motivin e vrasjes makabre të 20 fëmijëve dhe gjashtë të rriturve në shkollën fillore "Sandy Hook" në Konektikat, SHBA, vazhdojnë, por ajo që zbulohet mbetet në kuadrin e hipotezave. Banorët e Njutaunit, pasi janë marrë në pyetje nga policia që po heton një nga ngjarjet më të rënda të sulmeve në shkolla në [...]

Burimi: http://www.panorama.com.al/2012/12/20/shba-bum-shitjesh-i-cantave-antiplumb/.

You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions

Lajmi i Fundit | lajme shqip | Lajmifundit: Holtkemper: Shqipëria nuk e ka humbur shansin për në BE

Lajmi i Fundit | lajme shqip | Lajmifundit
Lajme, Lajmifundit, Lajmi i fundit, lajme shqip, shqiplajme
Holtkemper: Shqipëria nuk e ka humbur shansin për në BE
Dec 20th 2012, 10:21

Ambasadorja gjermane në Tiranë Carolla Muller-Holtkemper tha sot se Shqipëria nuk i ka humbur ende shanset për të marrë statusin e vendit kandidat në Bashkimin Europian.
Pas konferencës "Diplomacia në epokën dixhitale", ambasadorja gjermane Holtkemper theksoi se Shqipëria duhet të realizojë reformat dhe të mriatojë tre ligjet e kërkuara nga Brukseli.
"Shqipëria humbi një mundësi për të marrë statusin e BE por nuk është çdo gjë e humbur. Shqipëria ka shanse dhe duhet të vijojë me reformat, me luftën kundër korrupsionit dhe të miratohen në Kuvend tre ligjet e kërkuara nga Bashkimi Europian", tha Holtkemper.

You are receiving this email because you subscribed to this feed at blogtrottr.com.

If you no longer wish to receive these emails, you can unsubscribe from this feed, or manage all your subscriptions